• Nigdy więcej szkodników!
    Zabezpieczamy w ramach systemów GHP, GMP i HACCP

Zwalczanie pluskwy

Zwalczanie pluskwy - zadzwoń do nas +48 786-211-211

Jeśli chodzi o zwalczanie pluskiew, istnieje wiele sposobów. Można zastosować domowe sposoby, takie jak dokładne odkurzenie wszystkich mebli, parowanie parownica lecz i to nie zapewnia 100% skuteczności.  

Jeśli jednak problem jest poważniejszy, warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy DDD, większość działań na własną rękę kończy się wydaniem dużej ilości pieniędzy oraz brakiem oczekiwanych rezultatów. Najskuteczniejszymi metodami usuwania pluskiew są środki chemiczne. Naniesienie środka chemicznego przez zamgławianie ULV lub oprysk grubokroplisty w miejscach bytowania pluskwy.

Zwalczanie pluskwy należy do wyzwań z którym nawet specjalistyczne firmy DDD potrafią mieć problem, który wynika z wielu czynników przede wszystkim ze złożoności wykonywanego zabiegu. (dokładniejszy technik = większa skuteczność). Problemy wynikają również z braku wiedzy doświadczenia oraz tego ze zabieg dezynsekcji pluskwy z pozoru wygląda na prosty i szybki co kusi wiele osób nieposiadających odpowiedniego wykształcenia oraz odpowiednich metod zwalczania pluskwy domowej. Przy składaniu zamówienia usługi zaufaj profesjonalistom, którzy znają się na swojej pracy. Firma Eco-Insect jest firmą rodzinna w której cały czas podnosimy swoje kwalifikacje i staramy się zapewnić najwyższą możliwą jakość usług.

-Pomieszczenia przed zabiegiem należy starannie oczyścić, usunąć śmieci, umyć podłogi, powierzchnie wytrzeć do sucha.

-Meble i wszystkie urządzenia znajdujące się w pomieszczeniach należy odsunąć od ścian, szafki opróżnić z żywności i pozostawić otwarte.

 Naczynia, sprzęt kuchenny, komputery, faksy wynieść lub zabezpieczyć (np. przykryć szczelnie folią

lub grubym papierem).

– Akwaria znajdujące się w pomieszczeniu należy szczelnie zabezpieczyć przed kontaktem ze środkiem biobójczym.

– Opróżnij wszystkie łózka kanapy itp. z rzeczy które się tam znajdują

-Zdejmij pościele, prześcieradła, poszewki, koce, narzuty itp z łózka spakuj do worka plastikowego i szczelnie zamknij.(rzeczy znajdujące się w workach należy później  wyprać w temperaturze powyżej 45 stopni co zabije wszystkie stadia pluskwy. Zalecana temperatura 50-60 stopni)

-Spakuj do worków plastikowych wszystkie tekstylne rzeczy, przedmioty które nie chcesz, żeby miały kontakt z preparatem takie jak ubrania zabawki pluszowe dla dzieci itd.

-Pamiętaj pluskwa domowa nie powinna występować w szafach, łazienkach, kuchniach itp. jednak zalecamy wykonanie zabiegu w całym mieszkaniu, ponieważ zdarza się ze owady przy bardzo dużej infestacji mogą znajdować się w najróżniejszych miejscach.

-Jeżeli masz możliwość porozkładaj łózka fotele itp na części pierwsze i pozostaw na czas zabiegu rozebrane.

 -Jeżeli masz możliwość odsuń meble na minimum 10cm od ścian

-Zdejmij ze ścian wszystkie ozdoby takie jak obrazy półki dekoracje i odwróć je „plecami do góry”

-Zabezpiecz przedmioty higieny osobistej takie jak szczoteczki do zębów kubki szczotki do włosów w taki sposób żeby nie miały kontaktu z preparatem biobójczym

-Miski z woda i karmą dla zwierząt należy szczelnie zabezpieczyć przed kontaktem z preparatem a po zabiegu umyć ciepła wodą z dodatkiem ogólnodostępnego detergentu.

-Podczas wykonywania zabiegu zabronione jest przebywanie osób postronnych.

-Jeżeli nie chcesz przygotowywać mieszkania możemy to zrobić za Ciebie.

-Czas zabiegu przeważnie miesi się od 20-120 minut w zależności od wielkości mieszkania i ilości znajdujących się w nim rzeczy takich jak łózka fotele kanapy dywany itp.

-Po skończonym zabiegu należy opuścić mieszkanie na 2-3 godziny

-Po upływie czasu karencji 2-3h należy mieszkanie dokładnie przewietrzyć przez minimum 1h

-Wszystkie powierzchnie mające kontakt z żywnością należy starannie umyć ciepłą wodą z dodatkiem ogólnodostępnego detergentu.

-Należy pamiętać ze stosowane preparaty są środkami kontaktowymi i żeby nie zmniejszyć ich skuteczności należy pozwolić preparatom zostać na powierzchni jak najdłużej ponieważ dłuższe zaleganie preparatu=większa skuteczność

-Przy sprzątaniu należy pamiętać o tym żeby zostawić 15cm od listwy podłogowej nie sprzątnięte w każdą stronę tzn. w pionie i poziomie (ściana i podłoga)

-Sprzątanie miedzy zabiegami należy najlepiej ograniczyć do odkurzania staramy się nie zmywać preparatu i nie wycierać

-Jeżeli mamy w domu małe dzieci należy zmyć podłogi i meble z frontu i boku których mogą dotykać dzieci

-Jeżeli chcesz możesz umyć podłogę po której się poruszasz ale pamiętaj o tez żeby zostawić odstęp od listew minimum 15cm i tej powierzchni nie zmywać.

-Zalecamy wykonanie minimum 2 zabiegów w odstępie co najmniej 14 dni jeden od drugiego, zwykle przyjmujemy przedział 14-25 dni bo tylko to gwarantuje poprawność wykonania usługi.